Kaj je dodatno zobozdravstveno zavarovanje?

Dodatno zobozdravstveno zavarovanje je oblika zavarovanja, ki nas varuje pred visokimi stroški zdravljenja.

Številne zavarovalnice omogočajo sklenitev dodatnega zobozdravstvenega zavarovanja. Gre za storitev, ki nas, tako kot druge oblike zavarovanj, varujejo pred visokimi stroški zdravljenja. To zlasti velja takrat, ko potrebujemo nadstandardne zobozdravstvene storitve. Glavna prednost dodatnega zobozdravstvenega zavarovanja je kritje doplačil za nadstandardne zobozdravstvene storitve in materiale.

Od ustne higiene in preventive, do protetike.

Dejstvo je, da nekatere zobozdravstvene storitve zahtevajo doplačila. Recimo keramična prevleka ali čiščenje zobnega kamna, bela zalivka itd. To so storitve, ki sodijo v t. i. nadstandardne storitve. Na tej točki nastopi dodatno zavarovanje.

Ob sklenitvi dodatnega zobozdravstvenega zavarovanja so krita doplačila za nadstandardne storitve.

Katere storitve sodijo med nadstandardne zobozdravstvene storitve?

• Bela zalivka
  • Keramična prevleka in kovinsko keramična prevleka
  • Indirektna zalivka (inlay, onlay)
  • Kovinsko keramični mostiček in keramični mostiček
  • Delna ali popolna proteza

Zobozdravstvo je izjemno obsežno področje, ki ga pokriva cela množica storitev. Recimo storitve zobozdravstvene preventive, med katere sodita čiščenje zobnega kamna in peskanje. Storitve protetika, med katere sodijo prevleke, proteze, mostički, implantati itd.

Razmišljate, da bi sklenili dodatno zobozdravstveno zavarovanje in ne veste kje začeti?

Nekaj korakov, s katerimi vam želimo pomagati pri tem, da se odločite pravilno.

1. Raziščite, katere zavarovalnice sploh ponujajo dodatno zobozdravstveno zavarovanje.
  2. Naredite si seznam storitev, ki vas zanimajo, potem pa preverite katera oblika dodatnega zobozdravstvenega zavarovanja krije izbrane storitve.
  3. Primerjajte storitve in cenike med posameznimi zavarovalnicami.

Dodatno zobozdravstveno zavarovanje ni obvezno, je pa lahko koristno. Vsekakor je najboljša preventiva visoka stopnja osebne higiene.

Reden obisk zobozdravnika pa pomeni lepši in bolj zdrav nasmeh, posledično pa boljše počutje in boljše splošno zdravje.

Na portalu Moj zdravstveni dom vam pomagamo poiskati odgovore na vprašanja in iskanja.

Preverite ali imate urejeno obvezno zdravstveno zavarovanje.

Hitre informacije:

• Obvezno zdrav. zavarovanje: ZAKONSKO OBVEZNO!
  • Dopolnilno zdravstveno zavarovanje: ZELO, ZELO PRIPOROČLJIVO. VAŠA ODLOČITEV.
  • Dodatno zdravstveno zavarovanje: VAŠA ODLOČITEV.
  • Dodatno zobozdravstveno zavarovanje: VAŠA ODLOČITEV.

Preberite več o zdravstvenem zavarovanju.

Preverite ali imate urejeno obvezno zdravstveno zavarovanje.

Hitre informacije:

• Obvezno zdrav. zavarovanje: ZAKONSKO OBVEZNO!
  • Dopolnilno zdravstveno zavarovanje: ZELO, ZELO PRIPOROČLJIVO. VAŠA ODLOČITEV.
  • Dodatno zdravstveno zavarovanje: VAŠA ODLOČITEV.
  • Dodatno zobozdravstveno zavarovanje: VAŠA ODLOČITEV.

V komentarjih vam z veseljem odgovorimo na naslednja vprašanja:

• Splošni pogoji zavarovanja zobje
  • Katere zobe krije zavarovalnica?

Oddajte prvi komentar